$3.25 Multi-licenses $2.92

Item description

This resource provides the learner remote instruction for opportunities to add two price points together to determine a total cost. Students will first have to locate each item on the customer’s order. They will then find the next highest dollar for each item. Lastly, they will take these rounded figures, and determine a total cost. I developed this lesson to support remote learning, for my students. I hope you find it equally beneficial!